fava@tabriz.ir
 
 
تاریخ : پنجشنبه 19 دي 1398     |     کد : 1154

در سفر مدیر عامل فاوای تبریز از مشهد

بازدید از مراکز نوآوری و شهر هوشمند و استارتاپ های کلانشهر مشهد

جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران عالی شهرداری تبریز جهت بازدید از خدمات معاونت برنامه ریزی و سازمان فناوری مشهد در راستای شهر هوشمند در آنجا حضور یافتند.

به گزارش امور ارتباطات فاوا، احمد فیضی مدیر عامل سازمان فناوری شهرداری تبریز  و جمعی از اعضای شورای شهر و مدیران شهری پس از بازدید از مرکز نوآوری شهری، کارخانه نوآوری، شهرداری الکترونیک منطقه 12 و آشنایی با اپلیکیشن شهروندی «شهرمن»، در سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات حاضر شد و با مجموعه ماموریت‌ها و پروژه‌های انجام شده در راستای هوشمندسازی شهر مشهد آشنا شدند.
شهریار آل شیخ، معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد در این بازدید عنوان کرد: در تغییر سیاستی مشهود، سازمان فاوای شهرداری را از وظایف تعریف شده پیش پاافتاده رها کرده و این سازمان را به سمت مجموعه ای پویا و نوآور در عرصه هوشمندسازی شهر سوق دادیم.
وی با اشاره به پیش نیازهای حرکت در مسیر شهر هوشمند به لزوم نگاه تعاملی در این عرصه تاکید کرد و افزود: اعتماد و اطمینان دوسویه و باور به حل معضلات شهر و مردم، پیش نیازهایی است که در تعامل داخلی و بیرونی با دستگاه ها و معاونت های مختلف، راهگشای امور خواهدبود.
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد افزود: امیدواریم که کلان شهر تبریز به عنوان یکی از کلان شهرهای پیشرو و موفق نیز گام های حرکت در مسیر شهر هوشمند را با سرعت بیشتری بپیماید و از مزایای آن بهره مند شود.
در ادامه معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری تبریز نیز با بیان اینکه مشهد تجربیات خوبی در حوزه مدیریت شهری دارد گفت: به همراه جمعی از اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری تبریز برای مشاهده و بهره گیری از این تجربیات به شهر مشهد سفر کرده‌ایم.
مرتضی موحد نیا، با اشاره به مشکلات شهرهای کشور به لحاظ قانونی، افزود: با توجه به نبود مدیریت واحد شهری، شهرداری به اهداف مدنظر دست پیدا نمی‌کند؛ چون دستگاه‌های خدمات‌رسان دیگر در حیطه شهرداری فعالیت نمی‌کنند.

 


 
عضویت در باشگاه