fava@tabriz.ir
 
 
تاریخ : پنجشنبه 1 خرداد 1399     |     کد : 1181

سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات

روز قدس امسال چگونه برگزار می‌شود؟

با فرمان حضرت امام خمینی (ره) هرساله مردم ایران در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان(روز قدس) با برپایی راهپیمایی عظیمی انزجار خود را از استکبار جهانی به دنیا اعلام می‌کنند.

روز جهانی قدس یک مسئله اسلامی و انسانی است و با وجود بیماری کرونا کمرنگ نخواهد شد؛ لذا مراسم روز قدس امسال بسیار قوی‌تر از سال‌های گذشته برگزار می گردد.

از 55 سال پیش یعنی سال 42، امام خمینی(ره) انقلاب اسلامی را بنیانگذاری کردند، مسئله قدس و آزادی مسجد الاقصی به عنوان یکی از محورهای زیربنایی انقلاب اسلامی مطرح بود؛ لذا مقام معظم رهبری نیز بر اساس همین اصول انقلاب اسلامی و تفکر حضرت امام(ره) این راه را ادامه دادند.

ستاد مبارزه با کرونا و هماهنگی تبلیغات اسلامی به منظور هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن روز قدس پیشنهادهایی ارائه داده‌اند. راهپیمایی امسال به شکل باشکوه و دشمن شکن، البته با رعایت تمام اصول و پروتکل بهداشتی برگزار می‌شود.با توجه به شیوع ویروس کرونا و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و انفرادی باید امسال راهپیمایی روز قدس به شیوه متفاوتی برگزار شود.

پیشنهادهای مختلفی برای برگزاری این روز باشکوه داده شده، در این خصوصکه در شهرهایی با وضعیت قرمز و زرد؛ راهپیمایی به صورت موتوری و رژه خودروها برگزار شود. برای شهرهای دارای وضعیت سفید راهپیمایی عادی با رعایت پروتکل بهداشتی پیشنهاد شده است.

 

هیچ‌گونه برنامه‌ای تحت عنوان مراسم روز قدس در هیچ نقطه‌ای از کشور برگزار نخواهد شد.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در اطلاعیه‌ای آورده است: «در پی محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا و عدم امکان برگزاری شایسته و گسترده راهپیمایی سراسری، امسال روز جهانی قدس با ویژه برنامه‌ای بس گرانبها و استثنایی پاسداشته خواهد شد.»

این نهاد گفته است که در ساعت ۱۲ ظهر به وقت محلی، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران به طور زنده سخنرانی خواهند داشت که این سخنرانی از شبکه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی داخلی و بین المللی پخش می‌شود.


آلبوم تصاویرروز قدس امسال چگونه برگزار می‌شود؟

نوشته شده توسط   هادی طوماری    تعداد بازدید  8
 
عضویت در باشگاه