شنبه 18 ارديبهشت 1400
سال 99 سال جهش تولید سال 99 سال جهش تولید

صفحات داخلی

تاریخ : شنبه 17 آبان 1399
کد 1233

زیرساخت‌های موجود اطلاعات و فناوری در اداره‌های مختلف بررسی شد

دومین جلسه اجرای طرح ملی در خصوص انطباق کدپستی و کد ملی در شهرداری منطقه ۷ تشکیل شد و طی آن زیرساخت های موجود اطلاعات و فناوری در ادارات مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش شهریار، این جلسه با حضور مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس، سعید نیکو خصلت دبیر شورای شهر تبریز، محمدحسین حسن زاده مدیرکل اداره سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، مدیرکل اداره پست، معاونین سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز در محل شهرداری منطقه ۷ تبریز تبریز تشکیل شد و طی آن زیرساخت های موجود اطلاعات در ادارات مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

باتوجه به ‌آیین نامه اجرایی قانون الزام اختصاص شماره ملی و کدپستی، شهرداری منطقه هفت تبریز با همکاری نماینده تبریز به عنوان پایلوت در نظر دارد تا طرح انطباق کدپستی و شماره ملی را اجرایی سازد تا به این واسطه بانک اطلاعاتی تمامی منطقه و شهروندان با یک کد واحد به یکدیگر متصل شود.

اجرای این طرح با هدف ایجاد شبکه اطلاعاتی واحد از اماکن، کدهای پستی و شهروندان است که تنها با یک کد ملی در هر اداره ای بتوانند پیگیر مسائل شهری خود باشند.

از سوی دیگر با عملیاتی شدن این طرح تمامی ادارات و سازمان ها با اطلاعات یکسان سازی شده با سریع ترین حالت ممکن با یکدیگر در ارتباط بوده و راهکاری موثر برای حل مشکلات شهری ارزیابی شده است.