شنبه 16 اسفند 1399
سال 99 سال جهش تولید سال 99 سال جهش تولید

صفحات داخلی

تاریخ : پنجشنبه 18 دي 1399
کد 1251

در شهرداری منطقه 1 بعنوان پایلوت انجام شد:

آغاز راه اندازی سامانه شهروند سپاری (citizen)

جلسه آموزشی سامانه شهروند سپاری، با حضور شهردار، معاونین و مدیران منطقه یک توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز آغاز شد.

به گزارش امور ارتباطات فاوا، در راستای ارتقاء رضایتمندی و شفاف سازی  به همت و تلاش سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کلانشهر تبریز، سامانه شهروندسپاری به عنوان شیوه‌ای نوین در استفاده از فناوری‌های روز که امکان ثبت درخواست غیرحضوری، تمامی خدمات حوزه شهرسازی را تحت پوشش قرار می دهد در شهرداری منطقه 1 به صورت کامل راه اندازی شد.
شهردار منطقه یک ضمن قدردانی از کارشناسان سازمان فاوا در خصوص راه اندازی این سامانه گفت: در این سیستم شهروندان می توانند بدون حضور در منطقه نسبت به پیگیری درخواست خود از شهرداری از طریق این سامانه روندکار را آنلاین مشاهده و پرداخت نمایند.
شهروندان ارجمند برای بهره مندی از خدمات سامانه بایستی ابتدا در سامانه عضو شوند که با ثبت نام در سامانه شهروند سپاری، کد اشتراکی برای ثبت نام کننده تعلق می گیرد، درخواست ها در سیستم ثبت شده و طبق برنامه ریزی منسجم و از پیش تعریف شده، توسط مسئولین بخش های مختلف  هدایت می شود، در ادامه برای پیگیری درخواست، کد پیگیری تولید می گردد که این کد بصورت  پیام کوتاه و همچنین در کارتابل شخصی به شهروند اطلاع رسانی می شود.

 بدین منظور همشهریان محترم می توانند صرفا با مراجعه به سایت citizen.tabriz.ir  و ثبت نام در سامانه ی مذکور و دریافت نام کاربری و رمز عبور نسبت به تشکیل پرونده، ثبت درخواست و پیگیری آن بصورت آنلاین اقدام نمایند. 
گفتنی است، این سامانه پس از آموزشهای کامل و جمع بندیهای آزمایشی رسماً در منطقه 1 مورد استفاده خواهد بود.