شنبه 21 فروردين 1400
سال 99 سال جهش تولید سال 99 سال جهش تولید

صفحات داخلی

تاریخ : يکشنبه 17 اسفند 1399
کد 1275

معاون مالی و اقتصادی فاوا خبر داد

آغاز راه اندازی سامانه مدیریت بر مصوبات کمیسیون ماده 77 شهرداری تبریز

معاون مالی و اقتصادی فاوا از آغاز راه اندازی سامانه مدیریت بر مصوبات کمیسیون ماده 77 شهرداری تبریز خبر داد.
به گزارش امور ارتباطات فاوا، میر یحیی نوحی گفت: موضوع عوارض به عنوان یکی از منابع مهم درآمدی شهرداری‌ها به حساب می‌آید و تنوع و گستردگی عوارض، قوانین و مقررات، گاهی منجر به اختلاف بین مؤدی (پرداخت‌کننده عوارض) و شهرداری می‌شود
وی افزود: وصول عوارض نوسازی از کلیه اراضی و ساختمان‌های واقع در محدوده قانونی شهر‌ها در قبال انجام خدمات عمومی از قبیل احداث خیابان، احداث فضای سبز شهری، جمع‌آوری زباله، احداث پارکینگ‌های عمومی، آسفالت معابر و خیابان‌ها و... انجام می‌شود؛ حال اگر شهروندی در خصوص این عوارض اعتراضی داشته باشد به اعتراض او در کمیسیون ماده 77 قانون شهرداری‌ها رسیدگی می‌گردد.
معاون مالی و اقتصادی خاطر نشان کرد: در این راستا سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز بعد از برگزاری جلسات مشترک با اداره کل درآمد شهرداری تبریز نسبت به سیستمی کردن کلیه فرآیندهای مربوط به مصوبات کمیسیون ماده77 در شهرداری تبریز در حال پیاده سازی و اجرا این سامانه می باشد که گام موثری در هوشمند سازی شفافیت و تسریع در اقدامات این بخش خواهد بود.
نوحی در پایان تصریح کرد: پس از راه‌اندازی سامانه الکترونیکی کمیسیون ماده77،کلیه شکایات مربوط به شهرداری از مودیان، بابت بدهی‌های معوقه در سامانه ثبت و تا هنگام صدور و ابلاغ رأی به صورت کاملا مکانیزه و سیستمی پیگیری خواهد شد.