سه شنبه 3 خرداد 1401
سال 99 سال جهش تولید سال 99 سال جهش تولید

صفحات داخلی

تاریخ : سه شنبه 30 فروردين 1401
کد 1428

در اولین جلسه کمیسیون فناوری اطلاعات و شهر هوشمند شورای اسلامی کلانشهر تبریز مطرح شد:

با تقویت زیرساخت های هوشمند سازی به سمت تبریز هوشمند پیش رویم

اولین جلسه کمیسیون فناوری اطلاعات و شهر هوشمند شورای اسلامی کلانشهر تبریز با حضور هیأت رئیسه کمیسیون در سازمان فناوری برگزار گردید.
به گزارش امور ارتباطات سازمان جلسه ای به میزبانی سازمان فناوری با حضور حجت الاسلام زعفرانچیلر (رئیس کمیسیون)، دکتر دهقان نژاد (نائب رئیس) و دکتر دبیری (دبیر) کمیسیون فناوری اطلاعات و شهر هوشمند شورای اسلامی و مدیر عامل و معاونین سازمان فناوری شهرداری برگزار شد.
در ابتدا رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و شهر هوشمند شورای شهر تبریزابراز داشت: در کمیسیون هوشمند سازی چند موضوع جدی را باید در دستور کار قرار دهیم و مهم‌ترین هدف که جزو شرح وظایف نیز هست آن است که بتوانیم خدماتی را ارائه دهیم که سطح زندگی مردم در فضای شهری تسریع شود.
حجت الاسلام زعفرانچیلر خاطر نشان کرد: باید چالش‌های مدیریت شهری رصد شود تا با استفاده از زیر ساخت‌های هوشمند سازی ، مهم‌ترین فعالیت ها  در حوزه کمیسیون فناوری انجام گردد و در بخش شهرداری هوشمند به سمت عملگرایی پیش رویم.

نائب رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و شهر هوشمند شورای شهر تبریزنیز بیان کرد: امروزه کلانشهر‌ها قطب‌های اقتصادی مهم دنیا شناخته می‌شوند و مهم‌ترین تفاوت آن‌ها با دیگر شهر‌ها در استفاده‌شان از سیستم‌های هوشمندانه و خلاقانه در مدیریت است.
روح‌الله دهقان‌نژاد گفت: بهتر است از تجربیات افراد متخصص و کارشناسان در این راستا استفاده کرده و کمیسیون را بیشتر به سمت کارشناسی‌محور بودن هدایت کنیم.

شهرام دبیری، دبیر کمیسیون فناوری اطلاعات و شهر هوشمند شورای شهر تبریز نیز در این جلسه تاکید کرد: یکی از سازمان‌های مهم که در سال "تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌زایی" می‌تواند در ماموریت‌های شهرداری و سیاست‌های شورا مهم باشد، سازمان فناوری است.
وی خاطر نشان کرد: با تقویت زیرساخت های هوشمند سازی و رعایت استانداردهای لازم به سمت تبریز هوشمند پیش رویم.
دبیری نوآوری را یکی از محورهای اصلی رسیدن به شهر هوشمند عنوان و به تقویت آن در شهرداری تبریز تاکید کرد.

در ادامه محمد رضا کاظمی مدیر عامل سازمان فناوری شهرداری تبریز ضمن ارائه گزارشی از اقدامات سازمان گفت: مسیر رسیدن به شهر هوشمند باید از دو منظر مورد توجه قرار بگیرد یک بعد این است که برای تقویت زیرساخت ها چه مواردی لازم است و بعد دیگرش هم شهروندان است، اینکه مردم چه می‌خواهند و چه انتظاراتی دارند و چقدر این انتظارات برآورده شده است و باید به هر دو بعد توجه شود. 
وی در پایان ابراز داشت: نیازمند آن هستیم که توجه ویژه به فناوری و هوشمندسازی به یک اصل زیرساختی در پروژه‌های شهری تبدیل شده و روح کلی این نگاه نوین در تمامی سطوح مدیریت شهری حاکم گردد.