سه شنبه 3 خرداد 1401
سال 99 سال جهش تولید سال 99 سال جهش تولید

صفحات داخلی

تاریخ : پنجشنبه 22 ارديبهشت 1401
کد 1438

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز خبر داد:

گسترش همکاری های دوجانبه شرکت پست کشور و سازمان فناوری شهرداری تبریز

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز از گسترش همکاری میان این سازمان و شرکت پست جمهوری اسلامی ایران با هدف تبادل و یکپارچه‌ سازی داده‌ های شهری میان این دو مجموعه خبر داد.
به گزارش امور ارتباطات سازمان، در راستای تحکیم همکاری های دوجانبه و ارتقای وضعیت کیفی خدمات ارایه شده با بهره مندی از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود، وبینار مشترک اداره کل پست ایران و سازمان فناوری شهرداری تبریز برگزار شد.
مدیر عامل سازمان فناوری شهرداری تبریز گفت: منظور خصوص تبادل الکترونیکی اطلاعات و پاسخگویی الکترونیکی به استعلام‌های مورد نیاز دستگاه‌های اجرایی و در راستای تبادل و یکپارچه‌ سازی داده‌ های شهری، همکاری سازمان فناوری شهرداری با شرکت پست جمهوری اسلامی ایران کلید خورد.
وی افزود: در نتیجه این همکاری، داده‌های شهری مربوط به نشانی استاندارد، کد پستی و تلفن ثابت توسط پست در اختیار شهرداری قرار می‌گیرد. همچنین لایه‌های نقشه، اطلاعات پروانه ساخت و پایان‌کار، نامگذاری و تغییرات اسامی معابر و پلاک‌های ساختمان‌ها توسط شهرداری به پست ارائه می‌شود.
کاظمی با اشاره به نتایج مثبت اشتراک گذاری داده‌های شهری میان سازمان‌های مربوطه، تصریح کرد: با این اقدام، مسئله مربوط به تعریف یک آدرس مشخص که مورد نیاز بسیاری از دستگاه‌های اجرایی برای مراجعه به یک مکان جغرافیایی است، مرتفع می‌شود.
وی در پایان گفت: یکپارچه سازی و انسجام مربوط به داده‌های شهر و شهروندان و هماهنگی میان سازمان‌های اجرایی مختلف، از ملزومات هوشمند سازی و تسهیل و تسریع ارائه خدمات به شهروندان به شمار می‌رود که شورای اسلامی شهر، شهردار کلانشهر تبریز نیز  اهتمام ویژه ای در این زمینه دارند.
در ادامه دکتر دولتی مدیر کل اطلاعات جغرافیای کشور با اشاره به نقش مهم سازمان فناوری به عنوان تسهیل کننده روابط بین خدمات دولتی و غیر دولتی با شهروندان، برگزاری جلسات مشترک را برای شناسایی مشکلات و موانع و رفع آنها ضروری عنوان کرد.
دکتر دولتی در پایان ضمن ابراز آمادگی در زمینه توسعه همکاری ها از امکان پیاده سازی ارائه کد پستی برای ساختمان های جدید در خدمات جدید تاکید کرد.
گفتنی است: ارائه وب سرویس های دریافت آدرس و نشانی با کد پستی و برعکس، دریافت مختصات جغرافیایی با کد پستی در بستر امن شبکه اطلاعات ملی (GSB ) از جمله موارد همکاری فیمابین شرکت پست جمهوری اسلامی ایران و سازمان فناوری شهرداری تبریز وارد مرحله اجرایی شد.