يکشنبه 16 مرداد 1401
سال 99 سال جهش تولید سال 99 سال جهش تولید

صفحات داخلی

تاریخ : شنبه 4 تير 1401
کد 1452

بازدید رئیس شورای شهر و شهردار تبریز از مرکز داده شهرداری تبریز

رئیس شورای شهر و شهردار تبریز از مرکز داده شهرداری بازدید نمودند و از نزدیک در جریان روند برنامه های کاری این مرکز قرار گرفتند.
رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز در جریان این بازدید تامین فضای امن مرکز داده را بعنوان بانک اطلاعاتی شهرداری ضروری دانست و گفت: بایستی  نگهداری اطلاعات تخصصی شهرداری در محیطی مناسب و حفظ ایمنی آن ها مورد توجه قرار گیرد.
وی استفاده از دانش تکنولوژی در ارائه خدمات شهری را ضروری دانست و افزود: انجام ابتدایی ترین خدمات شهری در گرو اجرای شهر هوشمند است و سازمان فناوری باید نظام مدیریت شهری از این منظر را در دست بگیرد.
حجت السلام برگی با بیان این که رویکرد مدیریت شهری باید به سمت مدیریت نوین پیش رود گفت: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز می تواند با ارائه قابلیت های فنی خود، به تحقق این مهم کمک کند.
شهردار کلانشهر تبریز در این بازدید ابراز داشت: دنیا با استفاده از ابزار های تکنولوژی محور، در مرحله تحول تمدنی قرار دارد و بر اساس نظر مقام معظم رهبری(مدظله عالی) که نگاه توسعه ای به تکنولوژی های روز دارند، بی شک تامین زیرساخت ها، شبکه و امنیت داده ها در این فضا دارای اهمیتی خاص برای کشور می باشد.
وی استفاده از دانش تکنولوژی بروز در ارائه خدمات شهری را ضروری دانست و به اجرای سریع پروژهای شهر هوشمند تاکید کرد.
هوشیار  فراهم شدن زیرساخت ها را در خدمات رسانی هوشمند به شهروندان اولین اقدام دانست و گفت: سازمان فناوری می تواند گام های موثری در این زمینه بردارد.
گفتنی است در ابتدای این بازدید مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریزبه بیان طرح ها و برنامه های انجام شده پرداخت و موانع و مشکلات موجود در این زمینه را بیان کرد.