دوشنبه 17 مرداد 1401
سال 99 سال جهش تولید سال 99 سال جهش تولید

صفحات داخلی

تاریخ : چهارشنبه 8 تير 1401
کد 1456

مدیر عامل سازمان فناوری در کمیسیون فناوری اطلاعات مطرح کرد:

حفظ جایگاه فناوری اطلاعات در پیشبرد و توسعه اهداف شهر هوشمند ضروری است

سومین جلسه کمیسیون فناوری اطلاعات و شهر هوشمند این شورا با حضور اعضا و کارشناسان آن در سالن جلسات سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز برگزار شد.
محمدرضا کاظمی مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز در این نشست ابرلز داشت: مهمترین راهکار در هوشمندسازی شهرها در گام نخست شناسایی وضعیت موجود در شهرها در حوزه های مختلف می باشد تا در ابتدای امر کلیه برنامه های هوشمندسازی مبتنی بر داشته های موجود برنامه ریزی گردد و در گام های بعدی برنامه ریزی براساس زیرساخت ها و سپس بستر سازی های الزم صورت گیرد.
وی خاطر نشان کرد: استفاده از تكنولوژي‌هاي نوين ارتباطي را در تقويت ظرفيت زيرساخت‌ها با اهمیت خواند و تصریح کرد: ماموریت این سازمان  به‌کارگيري قابليت‌ها و ظرفيت‌هاي فناورانه در جهت توانمندسازي شهرداري تبریز، جلب رضايت شهروندان و تحقق تعالي سازماني شهرداري است.
کاظمی بهره‌گیری از مشارکت‌های بین بخش‌های خصوصی و دولتی برای سرمایه‌گذاری‌های شهر هوشمند را مهم عنوان کرد و تصریح نمود:
مدیران می‌توانند روش‌هایی خلاق ارائه دهند که به افزایش مشارکت میان بخش‌های خصوصی و دولتی منجر می‌شود و در نهایت، پیاده‌سازی مناسب و موفق رویکردهای شهر هوشمند را در پی دارد. در این راستا، تدابیر مختلفی قابل اجرا است که می‌تواند موانع موجود سر راه تأمین مالی برای هوشمندسازی را از میان بردارد و به بهره‌گیری هر چه بیشتر از تکنولوژی‌های پیشرفته روز دنیا در آن‌ها منجر شود.