دوشنبه 17 مرداد 1401
سال 99 سال جهش تولید سال 99 سال جهش تولید

صفحات داخلی

تاریخ : چهارشنبه 8 تير 1401
کد 1459

نائب رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات و شهر هوشمند

تسریع و تسهیل خدمت‌رسانی به همشهریان در اولویت اقدامات مربوط به شهر هوشمند باشد

سومین جلسه کمیسیون فناوری اطلاعات و شهر هوشمند این شورا با حضور اعضا و کارشناسان آن در سالن جلسات سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز برگزار شد.
روح‌الله دهقان نژاد، عضو شورای اسلامی شهر تبریز هم در این جلسه با اشاره به دغدغه اعضای شورا در خصوص اجرای طرح شهر هوشمند گفت: در دوره قبلی نیز برخی مباحث در رابطه با شهر هوشمند مطرح می‌شد اما چون بانی و متولی خاصی برای پیگیری امورات نداشت، کار به نتیجه نمی‌رسید. با این حال وقتی یک تیم و کمیسیون حامی موضوع باشند، کار بدون مشکل پیش می‌رود بر همین اساس نیز کمیسیون فناوری اطلاعات و شهر هوشمند با حضور کارشناسان به دنبال پیشبرد اهداف و اجرایی کردن این طرح است.
وی افزود: در همان جلسه اول که برگزار کردیم، مقرر شد بحث شهر هوشمند کاملاً کارشناس محور پیش برود. به عنوان حامی و پشتیبان حقوقی و ضمانت اجرایی طرح در شهرداری، از کارشناسان حمایت می‌کنیم. همگی دغدغه داریم و اولویت شورا خدمت به مردم و ارائه سریع خدمات است.
دهقان نژاد ادامه داد: تولید ثروت از مسائلی است که برای ارائه خدمات به آن نیاز داریم و دین نیز بر این موضوع تأکید دارد، البته تولید ثروت با ثروت‌اندوزی متفاوت است. پیشنهاد می‌کنم در وهله اول به تسریع و تسهیل خدمت‌رسانی به همشهریان عزیز توجه داشته باشیم. بایستی با جدیت به دنبال کیفیت کار باشیم چرا که در این صورت کمیت خودبه‌خود حل می‌شود.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به لزوم استفاده از تخصص در اجرای طرح شهر هوشمند خاطرنشان کرد: خوش‌بین به نتیجه هستم و ان‌شاءالله باقیات‌الصالحاتی در این شهر به یادگار گذاشته می‌شود. امیدوارم با تکیه بر توان و تخصص کارشناسان و عزیزان فعال در این حوزه، حرکتی که را آغاز کرده‌ایم، به مرحله اجرایی برسانیم.
وی در پایان گفت: اگر مردم هم ببینند که قدمی برداشته شده قطعاً همراهی و استقبال می‌کنند و در این صورت طرح و فعالیت‌ها به نتیجه مطلوب می‌رسد.
لازم به ذکر است، در خصوص بررسی موضوع کارخانه نوآوری نیز مقرر شد جلسه کارشناسان کمیسیون فناوری اطلاعات و شهر هوشمند در این خصوص برگزار شده و بعد از بررسی‌های لازم، طرح مربوط به این موضوع و مکان‌یابی صورت گرفته برای فعالیت کارخانه نوآوری ارائه شود.