fava@tabriz.ir
 
 
تاریخ : شنبه 9 تير 1397     |     کد : 919

مدیر عامل سازمان فناوری در برنامه تبریزیم؛

شهرداری الکترونیک و شهر هوشمند مهم ترین رسالت های سازمان فناوری است

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز با حضور در برنامه تبریزیم به تشریح عملکرد این سازمان پرداخت.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز؛ احمد فیضی با حضور در برنامه تبریزیم به معرفی اجمالی از حیطه کاری و وظایف و فعالیت های سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کلانشهر تبریز پرداخت.
وی گفت: خدمات و تنوعی که در حوزه شهرداری ها برای مردم ارائه می شود و همچنین مسئولیت ها و وظایفی که در شهرداری ها با رشد فزایندای مواجه است، نیازمند مدیریت علمی و تخصصی است.
فیضی با اشاره به حوزه فعالیت سازمان فناوری به عنوان مرکز تخصصی در حوزه ICT، تصریح کرد: سازمان در دو حوزه درون سازمانی و برون سازمانی فعالیت می کند. در بخش درون سازمانی، سازمان فناوری خدمات متنوعی را به بدنه شهرداری تبریز اعم از مناطق و سازمان ها ارائه می کند و در بخش برون سازمانی، با خدمات متنوع افتخار خدمت رسانی به شهروندان را دارد.
 
فیضی همچنین ایجاد شهرداری الکترونیک و شهر هوشمند را از وظایف این سازمان برشمرد و افزود: ما تلاش می کنیم بیشترین خدمات ارائه شده به صورت الکترونیکی باشد تا شهروندان بتوانند با بهترین کیفیت و بالاترین سرعت از این خدمات بهره مند شده و با کاهش مراجعات شهروندان به شهرداری مواجه شویم البته این امر باعث کاهش مراجعات بیهوده و مسافرت های درون شهری می شود.
 
وی گفت: سازمان فناوری برای پیاده سازی فعالیت های انجام شده، نیازمند زیر ساخت های اساسی است که با فعال نمودن زیرساخت های شهرداری از جمله بستر فیبر نوری (بصورت امن و پایدار) و همچنین ارتباط رادیویی (در سطح شهر و بین تمام حوزه های شهرداری مناطق و سازمانها بستر ارتباطی مطمئن برقرار شده است) توانسته ایم تمامی سامانه ها را از طریق این بستر به شهروندان ارائه نمائیم.
 
فیضی در خصوص شهر هوشمند گفت: امروزه در همه دنیا به این نتیجه رسیده اند که اداره کلانشهر ها بصورت سنتی امکان پذیر نیست و تکنولوژی های نوین مرسوم دنیا را می طلبد. از طرفی منابع شهرهای کشور محدود و ارزشمند است و برای اینکه بتوانیم منابع انسانی و مالی را کنترل و بهینه سازی کنیم، نیازمند هوشمند سازی شهر تبریز در بستر فناوری اطلاعات هستیم.
وی افزود: رویکرد شهر هوشمند یک رویکرد کاملا آینده نگر بوده و شهرهای هوشمند در راستای توسعه پایدار شهری و حل مشکلات شهر و شهر نشینی فعالیت می کنند و زندگی شهروندان را در حوزه های مختلف مانند زیست محیطی، اجتماعی، فرهنگی و از همه مهمتر آلودگی محیط زیست تحت الشعاع قرار می دهند.
مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز با اشاره به برنامه های آتی سازمان افزود: برنامه های آتی در دو محور قرار دارد. محور اول چشم انداز سازمان در حوزه شهرداری است و سعی بر این است تا تمامی خدمات از طرف شهرداری به شهروندان بصورت الکترونیکی ارائه شود و مراجعه مردم به شهرداری کاهش یافته و شهروندان درگیر مسائل حمل و نقل و مسافرتهای بیهوده درون شهری نباشند. محور دوم بحث شهر هوشمند است که بخش عظیمی از ایجاد شهر هوشمند از وظایف شهرداری و سازمان های فناوری در کلانشهر ها می باشد و در این راستا شورای عالی مجازی پیگیر مستمر موضوع هستند و فاز به فاز با طراحی برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت حرکت می کنیم.
 
فیضی مشاهده 150 لایه نقشه شهرسازی، طرح تفضیلی شهر تبریز، مشاهده کاربریهای املاک، ضوابط ساخت و ساز و املاک، مشاهده بدهی از بابت عوارض شهرداری شهرداری شهروندان، سوابق املاک در ساخت و ساز، پرداخت تمامی عوارض بصورت الکترونیکی، مشاهده آخرین مجوز های دریافتی از شهرداری و مشاهده  5000 کیلومتر از شهر تبریز بصورت عکسبرداری هوایی 360 درجه و دو میلیون فریم عکس در سامانه های سازمان را از طریق مراجعه به وب سایت سازمانfava.tabriz.ir به عموم شهروندان معرفی کرد.
 
 


 
عضویت در باشگاه